Škýz s.r.o.
Škýz Group : Technika Cyklo Krby a kamna
Komunální a zahradní technika Škýz Letohrad Komunální a zahradní technika Škýz Letohrad Komunální a zahradní technika Škýz Letohrad

Jednonápravový nosič nářadí Orbito

Jednonápravový nosič nářadí Orbito Rapid Technic
Rapid Orbito - Nová dimenze jednoosého nosiče nářadí s několika patenty a inovativními prvky ovládání

Rapid Orbito je po stránce bezpečnosti, funkčnosti a ovladatelnosti zcela převratnou a nadčasovou koncepcí jednoosých nosičů nářadí s několika technickými inovacemi, které vycházejí z každodenních potřeb uživatelů této kategorie profesionálních strojů v komunální, zahradní a realizační sféře.

Rapid Orbito se svým mnohostranným potenciálem zaujme profesionální uživatele svým převratným ergonomickým kokpitem s možností funkce hydraulického nastavení polohy změny těžiště stroje pouhým stlačením tlačítka během pracovní jízdy. Řídítka jsou vybaveny integrovanými sensory pro oboustrannou možnost bezpečnostní funkce tzv. „mrtvého muže“ . Ovládací řídítka jsou stranově a výškově bez použití nářadí nastavitelná a díky koncepce – systému otáčení „ZERO-TURN“ lze s nosičem nářadí zatáčet s „0“ poloměrem.

Premiérou je na nosiči nářadí Rapid Orbito dvojí systém zatáčení:
 1. Aktivní systém řízení bez použití páček, kdy stroj je ovládán pouhým dotykem – směrovým pohybem do řídítek a tím dojde k přibrzdění hydromotoru jedné strany nosiče.
 2. S použitím aktivních ovládacích páček na obou stranách řídítek, kdy Rapid Orbito zatáčí proporcionálním stlačením páčky jedné strany a tím dojde k přibrzdění jedné strany - hnacího kola.
V obou případech dojde až k protisměru daného kola a tím se aktivuje systém „ZERO-TURN“, kdy se nosič nářadí otočí protisměrným otočením hnacích kol na místě -> tzv. „0“ poloměr otáčení, který je známý z velkoplošných sekaček s ovládacími „rajčáky“. Standardně je nosič vybaven externí hydraulikou s rychloupínacími spojkami pro doplňující funkce ovládání nářadí, jako jsou rotační brány, půdní obracecí fréza, sněhová fréza, shrnovací radlice, zametací kartáč apod. Řada ergonomických prvků jsou patentem chráněny.
 • Rapid Orbito je osazen 2-válcovým benzínovým motorem Briggs&Stratton o výkonu 21 koní, později se uvažuje o výkonech 23,25,27 a 30 koní. Budoucnost bude určitě patřit motorům s přímým vstřikováním paliva pro optimální dosažení vysokého kroutícího momentu a nízké spotřeby paliva. 
 • Standardně je motor vybaven elektrostartérem včetně možnosti reverzního startu se svahovou dostupností 100% (45°), plynulou změnou rychlosti vpřed 0-8km/h a 0-4km/h vzad. 
 • Otáčky vývodové hřídele lze měnit v závislosti na typu pracovního nářadí a podmínkách provozu: 700 nebo 1000 ot./min. 
 • Řídítka jsou výškově v 11 pozicích nastavitelná, stranově v 3 pozicích +/- 22° bez použití nářadí.
 • Portálová osa těžiště, s kterou lze pohybovat během jízdy/práce s nářadím, je lineárně stavitelná centrálním hydraulickým válcem v rozsahu 150 mm. Díky tomu lze docílit maximální trakci, bezpečnost, ovladatelnost a snadnou výměnu nářadí. 
 • V každé situaci a za každých okolností je nosič nářadí Rapid Orbito perfektně vyvážený i s velmi těžkým nářadím, které je určeno do nejextrémnějších podmínek nasazení (sněhová fréza ZAUGG o záběru 100 cm, půdní obracecí fréza 90-100-125 cm, rotační brány 125 cm a mulčovače s pracovními záběry až 145 cm. 
 • Externí hydraulika o pracovním tlaku 150 bar je rozvedena do 2 dvojčinných pozic. 

Technické parametry
 • Motor a výkon: Dvouválcový benzínový motor B&S Vanguard o výkonu 15,4 kW / 21 k.
 • Maximální svahová dostupnost stroje 100%
 • Plynule nastavitelný hydrostatický pojezd
 • Rychlost 0-8 km/h vpřed, 0-4 km/h vzad
 • Vývodová hřídel - otáčky lze měnit v závislosti na typu pracovního nářadí a podmínkách provozu: 700 nebo 1000 ot./min.
 • Řídítka jsou výškově v 11 pozicích nastavitelná, stranově v 3 pozicích +/- 22° bez použití nářadí
 • Hmotnost 283 kg
 • Pneumatiky: šípový vzorek (6.00-12 a 23x8.50-12), Terra profil (21x11.00-8), travní profil (23x8.50-12), dvojmontáž a další možnosti osazení na základě požadavků zákazníkaModel Motor Výkon motoru (kW/k.) Max. svahová dostupnost Rychlost (km/h) Hmotnost (kg)
Orbito B&S Vanguard 15,4 / 21 100% (45°) 0-8 / 0-4 283

Pokud máte zájem zaslat poptávku na daný model stroje, klikněte na tlačítko P. Následně budete přesměrováni na poptávkový formulář.


Příslušenství
Bezpečnostní mulčovač

Ideální stroj pro mulčování extenzivně udržovaných ploch, roští a mladého podrostu. Větve stromů o průměru do 50 mm jsou čistě posekány a následně úhledně a rovnoměrně rozloženy. Pracovní šírka 85 a 105 cm.
Dvounožová rotační sekačka s bočním výhozem

Díky pracovní šířce 105 cm a dvěma robustním nožům s nízkou úrovní hlučností lze profesionálně a rychle udržovat travnaté plochy.
Dvounožové žací lišty

Profesionální žací systém pro všechny oblasti využití spojené se sběrem píce aj. Nejpopulárnější je používání dvounožových žacích lišt pro portálové lišty. Pracovní záběry od 92 do 216 cm.
Fóliovač balíků

Fóliovač silážových balíků balí do fólie úhledně a rychle kruhové balíky o hmotnosti až do 60 kg. Šířka 800 mm, délka stroje 1500 mm, výška 860 mm, hmotnost 89 kg.
Kladívkový mulčovač

Ideální stroj pro mulčování a sečení extenzivně udržovaných ploch. Nože profilu "Y" zajišťují velmi precizní střih. Pracovní šírka od 68 do 130 cm.
Komunální žací lišty

Komunální žací lišta je vhodná zejména pro práci v neudržovaných travních porostech a je bezpečná vůči okolí. Takto konstruovaná lišta minimalizuje ucpávání. Pracovní záběr 122, 142 a 162 cm.
Mulčovač VERTI-2-FLAIL

Ideální žací stroje pro mulčování extenzivních ploch. Pracovní šírka 65, 80 a 122 cm. Výška sečení 40-55 mm.
Náhony žacích lišt

Nejpoužívanější typem náhonu je pohon s výkyvným ramenem, který se využívá pro prstové a komunální žací lišty. Pohon se dvěma výkyvnými rameny se používá pro všechny dvounožové žací lišty.
Obracecí půdní frézy

Obracecí půdní fréza je ideální pro úpravu kamenité půdy a starých trávníků. Pracovní šírka 70, 80 a 90 cm.
Obraceče a shrnovače píce

Vyvinuty pro shrnování a obracení posečené trávy. Obraceče a shrnovače píce Rapid jsou vybaveny otočnými předními koly, které se také využívají pro nastavení výšky dosahu hrotů. Pracovní šírka 125, 150 a 180 cm.
Odplevelovací kartáč

Odplevelovací kartáč odstraňuje mechanickým a ekologickým způsobem nežádoucí plevel. Pracovní šírka 75 a 100 cm.
Odpružená sněhová radlice

Předností odpružené shrnovací radlice Zaugg je její extrémně bezpečné pružné připojení celé části radlice. Radlice je standardně vybavena spodní ocelovou lištou a kluzáky. Pracovní šírka 105-125 a 125-150 cm.
Pevná sněhová radlice

Sněhová radlice Rapid je extrémně přizpůsobivá a jednoduchá k obsluze. Radlice může být natočena v 5-ti pozicích doleva či doprava prostřednictvím ovládací páky. Pracovní šírka 81-100, 101-125 a 121-150 cm.
Portálové žací lišty

Portálová žací lišta je výhradně používána s dvounožovou žací lištou ESM. Předností žacího ústrojí Rapid je dostatečné velké místo mezi sečnou části a rámem. Pracovní záběr 160, 200 a 230 cm.
Prstové žací lišty

Prstová žací lišta Rapid je používána pro sečení vyžadující precizní střih a rychlou přípravu píce. Možnost volby z mnoha typů lišt se záběry od 130 do 250 cm.
Rotační balíkovací stroj

Balíkovač Rapid umožňuje vytváření 20-30 kg balíků z píce, slámy, siláže nebo listí přibližně během 40 sekund. Vstupní šírka 1070 mm, šířka 1290 mm, délka 1300 mm, hmotnost 240 kg. Rozměry balíků 55x55 cm.
Rotační brány

Univerzální rotační brány jsou multifunkčním zařízením pro úpravu půdy. Jsou ideální pro kultivaci a zarovnání půdy před setím. Pracovní šírka od 75 do 125 cm.
Sněhová fréza

Nabízíme tři typy sněhových fréz z hlediska různé konstrukce a použití: lehké, střední a těžké Zaugg. Pracovní šířky od 70 do 100 cm.
Sypač

Může sypat sůl, písek nebo štěrk. Jeho kompaktní konstrukce umožňuje jednoduché rozmetání materiálu ve stísněných a špatně přístupných lokalitách. Šířka posypu 50-400 cm, objem zásobníku 70 l.
Šípová sněhová radlice

Tato víceúčelová sněhová radlice může být použita ve všech možných kombinacích – jako rovná radlice, jako boční radlice, nebo jako šípová radlice pro shrnování sněhu. Pracovní šírka 110-125 cm.
Víceúčelový zametací stroj

Víceúčelový zametací stroj je ideální pro odstranění štěrku, písku a sněhu z oblastí s pevným povrchem. Pro posbírání nečistot se použije sběrný kontejner, který se snadno vyprazdňuje. Pracovní šírka od 85 do 115 cm.
Vozík Mini Cargo

Může být jednoduše připojen k jednonápravovým nosičům bez nutnosti použití nářadí. Je zejména vhodný převoz objemných materiálů v zahradnictví nebo zemědělství. Nosnost 250 nebo 400 kg.
Vysavač - foukač listí

Vysavač listí je určenpro vyčištění pevných povrchů od listí, odpadků a hrubých nečistot. Jeho vysoký sací výkon umožňuje i sběr vlhkého listí. Pracovní šířka 75 cm.


Sjednejte si bezplatné předvedení tohoto stroje!
Stroje a technika pro profesionální nasazení (c) 2010-2021 Škýz s.r.o.