Škýz s.r.o.
Škýz Group : Technika Cyklo Krby a kamna
Komunální a zahradní technika Škýz Letohrad Komunální a zahradní technika Škýz Letohrad Komunální a zahradní technika Škýz Letohrad

Svahová lištová sekačka Rex

Svahová lištová sekačka Rex Rapid Technic
Rapid Rex – nejlehčí svahová sekačka pro sečení na extrémních svazích.

Rapid Rex byl vyvinut co by lehčí verze „horské kočky“ – modelu Rapidu Swiss. Rapid Rex je tudíž mnohem více vhodný pro extrémní svahy. Jeho nízko položené těžiště a hydrostatický pohon umožňují jednoduchý a bezpečný pohyb dokonce i v kritických místech.

Mezi hydrostaticky poháněnými motorovými sekačkami docílil Rapid Rex jedinečné kompaktnosti. Umístění motoru, který je v co největší blízkosti osy hnacích kol (nápravy), spolu s uložením žací lišty zvyšuje nájezdový svahový úhel a stabilitu. Stroj, který váží pouze 89 kg, je poháněn jednoválcovým motorem Subaru-Robin od výkonu 7 k. Náhon (průměr 54/52 mm) přídavného nářadí může nést prstové žací lišty 1,3-1,6 m nebo komunální lišty 1,22 a 1,42 m. Rychlost pojezdu je ovládaná otočnou rukojetí. Aktivní řízení pohybem řídítek usnadňuje otáčení a pohyb stroje po vrstevnicích.

Technické parametry
 • Jednoválcový benzínový motor Subaru-Robin EX-21 o výkonu 5,1 kW / 7 k.
 • Zdvihový objem 211 ccm
 • Maximální svahová dostupnost stroje 120% (50°)
 • Plynulý nastavitelný hydrostatický pojezd
 • Aktivní řízení pohybem řídítek, může být odpojeno
 • Rychlost 0-7 km/h vpřed, 0-4 km/h vzad
 • Vývodová hřídel: směr otáčení proti směru hodinových ručiček při 645 ot./min. (levotočivý)
 • Elektromagnetická spojka vývodové hřídele (vyp./zap.)
 • Hmotnost 89 kg vč. pneu AS 4.00-8
 • Volitelně: počítadlo motohodin, světlo 12 V / 21 W
 • Pneumatiky: šípový vzorek, dvojmontáž, svahová ocelová mřížová kolaModel Motor Výkon motoru (kW/k.) Max. svahová dostupnost Rychlost (km/h) Hmotnost (kg)
Rex Subaru-Robin EX-2 5,1 / 7,0 120% (50°) 0-7 / 0-4 89 vč. pneu AS 4.00-8

Pokud máte zájem zaslat poptávku na daný model stroje, klikněte na tlačítko P. Následně budete přesměrováni na poptávkový formulář.


Příslušenství
Komunální žací lišty

Komunální žací lišta je vhodná zejména pro práci v neudržovaných travních porostech a je bezpečná vůči okolí. Takto konstruovaná lišta minimalizuje ucpávání. Pracovní záběr 122, 142 a 162 cm.
Náhony žacích lišt

Nejpoužívanější typem náhonu je pohon s výkyvným ramenem, který se využívá pro prstové a komunální žací lišty. Pohon se dvěma výkyvnými rameny se používá pro všechny dvounožové žací lišty.
Prstové žací lišty

Prstová žací lišta Rapid je používána pro sečení vyžadující precizní střih a rychlou přípravu píce. Možnost volby z mnoha typů lišt se záběry od 130 do 250 cm.


Sjednejte si bezplatné předvedení tohoto stroje!
Stroje a technika pro profesionální nasazení (c) 2010-2021 Škýz s.r.o.